Jak działa skup aut Trójmiasto

Może się to wydawać mądrym pomysłem: odwiedzasz skup aut Trójmiasto, kupujesz używany samochód z tego miejsca i możesz sobie pozwolić na napisanie jednego czeku na cały pojazd, co oznacza, że ​​nigdy nie będziesz musiał dokonywać płatności. Powinieneś to zrobić, prawda? Niekoniecznie. Wyjaśniamy, dlaczego zakup samochodu w Trójmieście za gotówkę nie zawsze jest świetnym pomysłem, nawet jeśli możesz sobie na to pozwolić.

Gotówka a finansowanie.
Zanim przejdziemy do kwestii gotówki i finansowania, należy zapoznać się z pewnymi informacjami dla kupujących, którzy nie mieli dużego doświadczenia w zakupie używanego samochodu. Jeśli to brzmi jak ty, oto oferta: jeśli chodzi o zakup samochodu, zazwyczaj masz dwa sposoby, aby to zrobić. Możesz albo sfinansować samochód, co oznacza, że ​​spłacisz go z czasem, albo możesz zapłacić gotówką, co oznacza, że ​​kupujesz pojazd wprost, jakbyś kupił nową książkę w księgarni i przekazał urzędnikowi rachunek w wysokości 20 złotych. Zaletą finansowania jest to, że zazwyczaj dostajesz lepszy samochód niż możesz, jeśli płacisz gotówką. Na przykład, jeśli budżet samochodu wynosi 8 000 złotych kupisz używany samochód, jeśli zapłacisz w całości, ale jeśli wykorzystasz te 8 000 złotych jako zaliczkę na ten samochód, możesz znacznie poszerzyć swoje horyzonty motoryzacyjne.

Jeśli masz dobry kredyt, możesz łatwo pozwolić sobie na wiele nowych modeli używanych aut. Jedyną wadą jest to, że musisz dokonywać miesięcznych płatności, aby spłacić pożyczkę, która pozwoliła ci kupić nowszy, droższy pojazd. Płatności te obejmują odsetki, które są opłatą, którą płacisz bankowi za umożliwienie ci pożyczenia pieniędzy w pierwszej kolejności. Czy gotówka nie jest lepsza? Powszechnie uważa się, że kupowanie samochodu ze skupu aut w Trójmieście za gotówkę jest lepsze niż finansowanie, ponieważ nie trzeba płacić odsetek. W końcu przy transakcji gotówkowej płacisz dokładnie pokazaną cenę i nie więcej. Kiedy finansujesz, musisz spłacić samochód wraz z odsetkami, a to oznacza, że ​​ostatecznie zapłacisz dodatkową kwotę oprócz ceny zakupu samochodu.

Czy to myślenie jest prawidłowe? Nasza odpowiedź brzmi: nie zawsze. Chociaż zgadzamy się, że kupowanie używanego samochodu pochodzącego z miejsca jakim jest skup aut Trójmiasto za gotówkę jest generalnie lepsze niż finansowanie, jest wiele sytuacji, w których tak nie jest. Najlepszym przykładem jest kwalifikowanie się na korzystną stopę procentową. W takim przypadku płacenie gotówką może nie być najmądrzejszym rozwiązaniem, ponieważ stracisz bardzo mało pieniędzy dzięki finansowaniu; możesz zatrzymać gotówkę na inne projekty lub inwestycje. Załóżmy na przykład, że chcesz kupić samochód za 25 000 złotych i stać Cię na zakup gotówki. Jeśli chcesz wydać gotówkę, to świetnie: oznacza to, że nie będziesz musiał płacić ani przejmować się finansowaniem samochodu zakupionym w miejscu jakim jest skup aut Trójmiasto.

Ale załóżmy, że rozglądasz się za dobrą stopą procentową i otrzymujesz 1 procent finansowania przez 3 lata po zaliczce 5000 złotych. W takim przypadku zatrzymasz pozostałe 20 000 złotych, a podczas gdy masz płatność za samochód, łączne odsetki wynoszą zaledwie 300 złotych. Pytanie, które musisz sobie zadać, brzmi: czy warto mieć te 20 000 złotych na koncie bankowym, a nie związać je w samochodzie? Większość ludzi wolałaby mieć pieniądze w banku lub zainwestować, gdzie prawdopodobne jest, że szybko odzyskają całość kosztu pożyczki w wysokości 300 złotych.