Jak dbać o włosy spod peruki z włosów naturalnych?

Peruki z włosów naturalnych stają się coraz bardziej popularne jako sposób na eksperymentowanie z fryzurami przez kobiety. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które chcą nadążać za najnowszymi trendami fryzjerskimi bez ciągłej zmiany własnych włosów. Jednak dla tych, którzy zdecydują się to zrobić, ważne jest, aby nie zaniedbywać własnych włosów.

Oto kilka wskazówek, jak chronić włosy pod peruką.
1.Masuj swoją skórę głowy.
Posiadanie ciasno przylegającej peruki z włosów naturalnych na głowie może spowodować zmniejszenie przepływu krwi do skóry głowy. Masowanie skóry głowy może przezwyciężyć tę wadę, ponieważ promuje zdrowy przepływ krwi i zachęca włosy do wzrostu. Spróbuj to zrobić za każdym razem, gdy zdejmujesz perukę.
2. Zdejmij perukę przed snem!
Nie zalecamy spania w peruce z włosów naturalnych ani syntetycznych – może to powodować napięcie włosów i powodować ich łamanie. Daj swoim włosom i skórze głowy oddychać przez noc, zdejmując perukę. Może to mieć negatywny wpływ na ochronę własnych włosów podczas noszenia peruki.
3. Umyj włosy szamponem.
Kluczem do zdrowych włosów jest utrzymanie ich w czystości. Nawet jeśli nosisz perukę każdego dnia, niezwykle ważne jest, aby przynajmniej raz w tygodniu myć włosy szamponem, ale zależy to od tego, jak gorąco lub spocona jest skóra głowy przez cały dzień. Pot i produkt mogą gromadzić się w ciągu kilku dni, dlatego przed założeniem peruki należy upewnić się, że włosy są zawsze czyste. To jest pielęgnacja zdrowej opieki, której nie należy porzucać podczas noszenia peruki!
4. Bądź na bieżąco z przycinaniem końcówek!
Może być tak, że decydujesz się nosić perukę z włosów naturalnych lub syntetycznych przez cały dzień i zakładasz, że w rezultacie nie musisz przycinać własnych włosów. Jednak nadal ważne jest regularne przycinanie w celu usunięcia rozdwojonych końcówek i zniszczonych włosów. Przycinanie włosów utrzymuje je w zdrowiu i wspomaga wzrost. Zasadniczo włosy należy przycinać co 6–8 tygodni.
5. Czapki w środku peruki to świetny sposób na ochronę twoich naturalnych włosów. Chociaż jest opcjonalna, czapka działa jak bariera ochronna między peruką a włosami i doskonale utrzymuje włosy na miejscu pod peruką. Są niedrogim i skutecznym sposobem ochrony twoich naturalnych włosów.
6. Unikaj wilgotnych włosów.
Posiadanie wilgotnych, naturalnych włosów pod peruką jest nie tylko wyjątkowo niewygodne, ale może również sprzyjać rozwojowi nieprzyjemnych bakterii. Wilgoć zmieszana z ciepłem ciała i dodatkowym ciepłem z warstwy peruki z włosów naturalnych może powodować rozwój pleśni i zarazków. Unikaj za wszelką cenę!