Nieruchomości Karpacz są jeszcze do kupienia!

Inwestowanie w nieruchomości jest ogólnie dobrym wyborem. Wartość twojego majątku najprawdopodobniej wzrośnie w perspektywie długoterminowej, podczas gdy w perspektywie krótko- i średnioterminowej może zapewnić stały miesięczny dochód z czynszu (pod warunkiem, że twoje sumy są prawidłowe). I oczywiście w dowolnym momencie podróży twoja inwestycja w nieruchomości Karpacz może również służyć jako dach nad głową. Ale kupowanie cegieł i zaprawy jako inwestycji nie jest łatwym wyczynem – szczególnie, gdy masz również dom, w którym mieszkasz, i za niego też przecież płacisz.

Na nieruchomości Karpacz będziesz potrzebował dużej części kapitału jako depozytu (co najmniej 20% ceny nieruchomości na zakup do wynajęcia) i być w stanie zakwalifikować się do kredytu hipotecznego na resztę. Będziesz także potrzebować gotówki na pokrycie powiązanych kosztów zakupu. A opłaty skarbowe na domy inwestycyjne stały się znacznie droższe od kwietnia 2016 r., kiedy zaczęły obowiązywać nowe wyższe stawki. Gdy dom będzie twój, prawdopodobnie będziesz chciał wynająć agenta wynajmu, aby pozyskać odpowiednich najemców, a może nawet zarządzać nieruchomością w Twoim imieniu, za które musisz zapłacić. Mogą istnieć tygodnie, a nawet miesiące, kiedy nie będziesz mieć lokatorów, zwanych „nieważnymi okresami”, co oznacza, że ​​nie otrzymasz żadnego czynszu. Czynsz zostanie zaklasyfikowany jako dochód do opodatkowania, a ulgi podatkowe, takie jak odsetki od kredytu hipotecznego i „zużycie”, zostały już zniesione lub staną się bardziej ograniczone w ciągu następnych kilku lat. I oczywiście, jako właściciel, rachunki za wszystko, od wadliwych kotłów po oczyszczanie ścieków, wszystko wyląduje prosto na wycieraczce. Ale jeśli to wszystko wydaje się nie do pokonania, oto kilka dobrych wiadomości.

Istnieje kilka sposobów inwestowania w nieruchomości Karpacz bez faktycznego zakupu domu w mieście Karpacz lub odpowiedzialności za nie. Jeśli chcesz mieć kawałek rynku nieruchomości mieszkaniowych, ale nie jesteś w stanie zostać wynajmującym, wynajmujący może zaoferować rozwiązanie typu peer-to-peer. Pożyczki typu peer-to-peer mają miejsce wtedy, gdy dwie strony są połączone, jedna pożycza, a druga pożycza. Ale proces ten odbywa się za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej zamiast tradycyjnego banku lub towarzystwa budowlanego. W przypadku braku tej strony trzeciej chodzi o to, że inwestorzy (znani również jako „pożyczkodawcy”) uzyskują znacznie lepszy zwrot z gotówki. Te pożyczki stały się wielkim biznesem w ciągu ostatnich kilku lat – częściowo z powodu uporczywie niskich stóp procentowych oszczędności. Zróżnicowane są również dostępne rodzaje inwestycji. Teraz, oprócz udzielania pożyczek indywidualnym konsumentom w początkach tego typu, możesz pożyczyć nowe firmy, a nawet inwestorom w nieruchomości mieszkalne. Dostawcy tych pożyczek, biorą twoje pieniądze i pożyczają je inwestorom nieruchomości mieszkaniowych w formie hipotek. Inwestowana kwota – zazwyczaj minimum 400 złotych (bez górnego limitu) – jest podzielona na małe części i rozłożona na wiele tego rodzaju pożyczek.