Kup działkę i zbuduj domy sprzedaż Szczecin

Coraz popularniejsze staje się kupowanie działki pod budowę własnej nieruchomości. Wynika to głównie z tego, że może to być tańsza opcja niż zakup nieruchomości takiej jak domy na sprzedaż w mieście Szczecin, nawet jeśli cena gruntu jest połączona z kosztami budowy. Oczywiście inną ważną zaletą jest to, że możesz zaprojektować nieruchomość dokładnie tak, jak chcesz, aby spełnić Twoje potrzeby, pragnienia i budżet. Kupując ziemię, musisz uporządkować różne pozwolenia na budowę i zdecydować, czy samodzielnie zaprojektować nieruchomość, skorzystać z architekta lub poprosić budowniczego o gotowy plan.

Uprawnienia. Większość gruntów pod domy sprzedaż Szczecin ma pozwolenia na budowę, a nawet jeśli ich nie ma, jest często sprzedawana z myślą o ubieganiu się o certyfikat, który zezwala na budowę nieruchomości takich jak domy sprzedaż Szczecin. Jeśli ziemia nie ma pozwolenia na budowę, powinieneś odwiedzić urząd, aby dowiedzieć się, czy warto ubiegać się o certyfikat urbanizacyjny. W Urzędzie będą również mogli sprawdzić, czy wybraną działkę można łatwo połączyć z usługami użyteczności publicznej, takimi jak sieć energetyczna, deska wodna, lokalne oczyszczalnie ścieków i linia telefoniczna. Większość gruntów jest sprzedawana z certyfikatem.

Do wszystkich nowych prac budowlanych będziesz potrzebować pozwolenia na budowę. Aby ubiegać się o to, potrzebujesz planów, rysunków i map tego, co zamierzasz zrobić z ziemią. Urząd daje Ci pozwolenie na budowę wybranej nieruchomości. Niektórzy budowniczowie oferują uzyskanie pozwolenia na budowę, ale jest to usługa zapewniająca bezpieczeństwo pracy, która wiąże cię z jedną osobą i wpływa na prawa własności intelektualnej. Zgodnie z prawem budowniczowie są właścicielami praw do tego, co stworzyli / stworzyli, dzięki czemu mogą obciążyć cię opłatą, jeśli uzyskasz pozwolenie na budowę, a następnie nie będą ich używać do prac budowlanych. Jeśli kupujesz ziemię w Szczecinie za pozwoleniem na budowę, sprawdź, co obejmuje, aby wiedzieć, czy typ domu, który chcesz, będzie mógł zostać wybudowany. Sprawdź, jakie prawa mają inni wobec twojej ziemi, np. czy jest to ścieżka publiczna?

Czas poświęcony na sprawdzenie wszystkich tych czynników uratuje Cię przed przyłapaniem na dalszych etapach. Zobacz nasz artykuł na temat uprawnień do planowania w Szczecinie.

Architekci – jeśli Twoja nieruchomość ma ponad 170 m2, musisz zgodnie z prawem skorzystać z pomocy architekta, aby opracować plany nieruchomości. Tak czy inaczej, rozsądne jest, aby potencjalni nabywcy ziemi pracowali z architektem przed zakupem działki; dzieje się tak, ponieważ architekt będzie mógł sprawdzić, czy władze lokalne zaakceptują projekt domu. Przeczytaj więcej o obliczaniu powierzchni przestrzeni mieszkalnej. Architekt może zostać zatrudniony do opracowania planów projektowych na domy sprzedaż Szczecin lub sprawdzenia wykonalności własnych planów i sugestii. Plany architekta powinny obejmować szacunki kosztów i płatności etapowe. Rzeczywiste prace budowlane mogą być nadzorowane przez architekta, który będzie dokładnie wiedział, co pociągają za sobą ich plany, ale jest to opcjonalne.

Jeśli chodzi o budowę swojej nieruchomości, masz dwie opcje: samodzielną budowę lub zakup od nowej firmy budowlanej. Pierwszą opcją jest samodzielna kompilacja. Istnieje pewne zamieszanie w odniesieniu do terminu samokompilacji, które niektórzy uważają za fizyczne budowanie nieruchomości samodzielnie. Jednak w tym przypadku mamy na myśli, że sam zlecisz i zarządzasz całym projektem, od zaprojektowania nieruchomości i opracowania planów, budżetowania, po nadzorowanie grupy budowniczych i handlowców.