Gabinet psychoterapii w Chojnicach i oferta terapeutyczna dla dzieci i dorosłych

Poradnictwo traumatyczne dla nastolatków jakie prowadzi gabinet psychoterapii w Chojnicach można przeprowadzić w ramach poradnictwa indywidualnego lub grupowego. Trauma młodzieńcza jest niestety częstym zjawiskiem u wielu naszych klientów. Całe poradnictwo kliniczne w zakresie zdrowia psychicznego w Newport Academy opiera się na informacjach dotyczących traumy. Oznacza to, że każdego z naszych klientów traktujemy tak, jakby przeżył traumę, ponieważ większość z nich doświadczyła tego w jakiejś formie. Stosujemy język i interwencje, które mają sprawić, że nastolatek poczuje się bezpiecznie i uniknie czynników wyzwalających traumę.


Istnieje wiele sposobów prowadzenia poradnictwa dla nastolatków, które nie są jedynie terapią rozmową jaką prowadzi gabinet psychoterapii w Chojnicach. W gabinecie psychoterapii w Chojnicach oferujemy różnorodne terapie oparte na doświadczeniu. Należą do nich profesjonalne metody poradnictwa, takie jak joga i medytacja, nauka wspomagana przez konia, muzykoterapia, terapia sztuką, terapia przygodowa, zajęcia fitness, terapia ogrodnicza, mieszane sztuki walki, sztuki kulinarne i prace społeczne (w zależności od lokalizacji). Wszystkie te różne metody stanowią sposoby poradnictwa dla nastolatków, które nie są tradycyjną terapią, ale mogą być równie korzystne dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.


Omówiliśmy już różne rodzaje terapii dla nastolatków, ale przyjrzyjmy się nieco głębiej temu, jak działa poradnictwo dla dzieci i młodzieży. Kiedy doradcy pracują z młodzieżą, zaczynają od budowania relacji z klientami. Relacja terapeutyczna jest jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą częścią terapii. Jeśli dziecko lub nastolatek nie ufa terapeucie i nie czuje się bezpiecznie pod jego opieką, nie będzie żadnych postępów. Gabinet psychoterapii w Chojnicach zaprasza do To Tu!