Poddasza, strychy, a także ocieplanie domu Puck

Ocieplanie domu Puck to coś, co potencjalnie możesz zrobić sam, chociaż jeśli nie masz pewności, możesz poprosić kogoś o zainstalowanie jej za Ciebie. Spróbuj wejść na poddasze i sprawdzić, jak łatwo masz do niego dostęp, a następnie sprawdź, czy belki stropowe – drewniane belki tworzące wersję „podłogi” Twojego poddasza – są regularne. Jeśli tak, prawdopodobnie możesz sam go zaizolować i ocieplić, oszczędzając kilka złotych na instalacji!

Rozwiń izolację między legarami, a następnie ułóż ją tak, aby legary również były zakryte. Wejdź jednak przygotowany. Zalecana grubość izolacji to 270 mm, więc sprawdź głębokość przestrzeni między legarami, aby zobaczyć, czy potrzebujesz dodatkowej warstwy. Poza tym uporządkuj deski, po których chcesz chodzić, ponieważ belki stropowe nie zapewniają doskonałej równowagi dla niedoszłych osób. I nie zapomnij o rękawiczkach i masce na twarz! Ale czy warto wykonywać ocieplanie domu Puck samemu? To jest pytanie, które wielu zadaje na temat izolacji: czy faktycznie oszczędzasz pieniądze? Dodanie izolacji do domu wiąże się z kilkoma kosztami i nie zwróci się to od razu. Dodajmy do tego, że rząd przestał finansować program rządowy i zaczyna on brzmieć mniej zachęcająco (chociaż niektórzy dostawcy sami finansują ten program). Ale spójrz na szerszy obraz. Szacuje się, że ocieplenie strychu w bliźniaku kosztuje około 5000 złotych, ale daje roczne oszczędności w wysokości 140 funtów. W ciągu dwóch lat instalacja prawie się zwróciła, oszczędzając 590 kg dwutlenku węgla rocznie.

Za ocieplanie domu Puck zwraca się około czterech lat, a dzięki temu oszczędzasz energię i pieniądze. Być może najbardziej zachęcający jest jednak wzrost wartości nieruchomości, jaką może mieć właściwie ocieplony dom. Dzięki lepszej izolacji uzyskuje się lepszy certyfikat energetyczny , a niższe rachunki za energię zachęcają poszukiwaczy domów. Zdania są różne, ale większość zgadza się, że może to znacznie zwiększyć wartość w Twoim domu z 14% aż do 38%. Tak więc, zakładając, że pozostaniesz w domu w Pucku przez ponad cztery lata od instalacji, można śmiało powiedzieć, że izolacja i ocieplanie domu Puck jest warte inwestycji. A do tego dodatkowe ciepło, które poczujesz w te Święta Bożego Narodzenia!