W ofercie trwałe i piękne ogrodzenia z kamienia

Wybór między tymi różnymi rodzajami kamienia zależy tak naprawdę od aktualnego lub przyszłego projektu krajobrazu, osobistych preferencji i budżetu. Niektóre ogrodzenia z kamienia mają bardziej zróżnicowane opcje kolorów i rozmiarów, podczas gdy inne są nieco bardziej ograniczone. Wykonane na zamówienie kamienie i kamienie to świetny sposób na wyróżnienie domu. Od jakiegoś czasu popularnością cieszy się granit. Chociaż można znaleźć substytuty lub odmiany granitu w szerokiej gamie kolorów, prawdziwy granit na ogrodzenia z kamienia jest biały, różowy lub szary. Odcienie mogą się znacznie różnić, ale w większości są to kolory, na które będziesz patrzeć. Te skały są dość duże i świetnie wyglądają, gdy są ułożone na sucho.

Piaskowiec jest idealny na ogrodzenia z kamienia – to świetna opcja dla tych, którzy potrzebują określonego kształtu. Jest bardzo łatwy w kształtowaniu i cięciu, więc świetnie sprawdza się zarówno na ścianach układanych na sucho, jak i na zaprawie. Niektórzy właściciele domów używają wycięć z piaskowca jako fornirów na betonowych ścianach. Wapień jest podobny do piaskowca, ponieważ można go kształtować i ciąć zgodnie z własnymi potrzebami. Kolory zazwyczaj wahają się od białego i jasnobrązowego do szarego. Świetnie nadaje się zarówno do murów układanych na sucho, jak i murowanych, a także do fornirów.

Kamień polny ma nieco inny kształt niż pozostałe opisane przez nas opcje, ale na ogrodzenia kamienne również dobrze się nada. Zwykle jest nieco bardziej zaokrąglona. Ten rodzaj skały jest zwykle pozyskiwany lokalnie, więc dostępność może być ograniczona, ale cena będzie niższa niż w przypadku kamieni importowanych. Istnieją ogromne różnice w wielkości, można znaleźć ogromne głazy lub małe kamienie. Ze względu na kształt najlepiej sprawdzają się przy nakładaniu zaprawy.