Z jakiej tkaniny miękka pościel Łódź?

Tencel to marka tkanin wytwarzanych z miazgi drzewnej eukaliptusa. Jest miękki, bardzo trwały i naturalnie antybakteryjny. Świetnie nadaje się na miękką pościel Łódź. Tencel jest powszechnie uważany za tkaninę przyjazną dla środowiska, ponieważ jego produkcja wymaga mniej wody, energii i chemikaliów niż bawełna. Chociaż Tencel jest dość fajny, nie jest tak oddychający jak bawełna i może być nieco lepki.

Octan to tkanina wykonana z celulozy we włóknach drzewnych. W dotyku jest bardzo miękki i satynowy, ale ponieważ włókna są słabe, prześcieradła te należy czyścić chemicznie lub ręcznie. Ten materiał nie jest odpowiedni dla większości ludzi. Jedwab Jedwab to luksusowe, miękkie włókno produkowane przez jedwabniki.

Jeśli chodzi o czystą przyjemność, ciężko jest przebić prześcieradła z prawdziwego jedwabiu – są chłodne, jedwabiste i zmysłowe, co czyni je niezbędnymi do romantycznej lub seksownej sypialni. Jedwab jest również naturalnie hipoalergiczny. Wadą jedwabiu jest oczywiście jego koszt jaki może mieć pościel Łódź – choć standard jest wysoki i warto wydać na to każde pieniądze. Jeśli jednak chcesz mieć najwyższy luksus, rozważ zestaw jedwabnych prześcieradeł.

Poliester to włókno sztuczne produkowane z tych samych polimerów, które są używane do produkcji plastikowych butelek na napoje. Chociaż poliester jest niedrogi, jest dość sztywny i szorstki, gdy jest używany samodzielnie, ale pościel Łódź z tego materiały nie jest najlepszym wyborem. Ogólnie rzecz biorąc, w niedrogich zestawach prześcieradeł można znaleźć poliester zmieszany z inną nicią, często bawełnianą.
Mikrofibra – bardzo drobno tkany poliester jest czasami sprzedawany jako mikrofibra. Chociaż te prześcieradła mogą być bardzo miękkie, nadal nie są tak oddychające jak bawełna, a więc nie są najlepszym wyborem, jeśli masz tendencję do „spania w upale”. Są jednak trwałe i odporne na plamy, dzięki czemu mogą być dobrym wyborem do dziecięcego pokoju.

Nylon to mocna i trwała tkanina syntetyczna, która może tworzyć miękkie i satynowe prześcieradła, które nie marszczą się. Ale nylon zaczyna mechacić się już po kilku praniach. A nylon nie trzyma się dobrze w wysokich temperaturach suszarek lub żelazka do ubrań. Nawet zbyt duże światło słoneczne może powodować problemy dla nylonu.

Akryl to kolejny materiał syntetyczny. Nie jest tak przyjemny dla skóry jak włókna naturalne, ale jest bardzo odporny na zmarszczki i można go użyć do wykonania bardzo kolorowej pościeli z Łodzi. Jest częściej używany w kocach i kołdrach niż w prawdziwych prześcieradłach. Aby uniknąć mechacenia, konieczne jest ostrożne mycie.