Czy izolacja natryskowa Łódź jest niezbędna?

Instalatorzy pianki natryskowej ominęli niektóre miejsca przecieków powietrza. Kiedyś dostałem telefon, żeby obejrzeć dom o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych, w którym przez cały czas była pianka natryskowa, ale właściciele mieli poważny problem podczas pierwszego lata w domu. Kiedy przyjechałem, zabrali mnie do apartamentu głównego, gdzie na podłodze leżały dwa ręczniki – aby złapać deszcz spadający z rejestrów zaopatrzenia w suficie! Problem polegał na tym, że instalatorzy których zadaniem była izolacja natryskowa Łódź ominęli niektóre obszary podsufitki na strychu nad główną sypialnią, a szczeliny wokół sufitu tacy wpuszczały wilgotne powietrze do pomieszczenia, gdzie naturalnie skraplało się zimna powierzchnia. Jak ilustruje ten przykład, ważne jest, aby całkowicie zakleić kopertę. Jedną z największych zalet pianki natryskowej jest jej zdolność uszczelniania powietrza, ale nie może uszczelniać miejsc, w których nie jest rozpylana. Jedną z fajnych rzeczy związanych z używaniem pianki natryskowej w nowej konstrukcji jest to, że możesz przeprowadzić test, zanim płyta gipsowo-kartonowa wejdzie do środka. Jeszcze lepiej, możesz sprawdzić szczelność za pomocą wytwornicy mgły. Instalatorzy pianki natryskowej nie rozumieli powłoki budynku i rozpylali za mało lub za dużo. W złożonych domach dokładne sprawdzenie, gdzie znajduje się przegroda budynku, może być wyzwaniem. Jeśli instalator wykonujący izolację natryskową Łódź przegapi obszary, może to być wyciek powietrza lub nie, ale z pewnością będzie to obejście termiczne z powodu braku przeprowadzenia usługi jaką jest izolacja natryskowa Łódź.

Każda część obudowy budynku musi być zaizolowana, w przeciwnym razie w domu wystąpią nadmierne straty / zyski ciepła. Innym problemem, który zauważyłem, jest to, że instalator rozpyla dodatkową pianę, ponieważ nie zidentyfikował położenia przegrody zewnętrznej budynku, granicy między przestrzenią klimatyzowaną a nieklarowaną. Na poniższym zdjęciu ta ściana pokryta pianką ma klimatyzowaną przestrzeń po obu stronach. Właściciel domu zapłacił dodatkowo i nic za to nie dostał. Piana natryskowa marnuje się na ścianach działowych. Piana natryskowa kurczy się i odsuwa od ramy. Widziałem to tylko raz i było to z pianką o zamkniętych komórkach, ale słyszałem, że dzieje się to również z pianką o otwartych komórkach. Nie znam szczegółów, ale słyszałem, że może to wynikać ze złej partii chemikaliów, niewłaściwego mieszania lub zbyt wysokiej temperatury. Bez względu na przyczynę, to nie jest dobra rzecz.

Wniosek:
Nie zakładaj, że tylko dlatego, że dom jest izolowany pianką w sprayu, automatycznie wygrywa. Każdy produkt ma swoje pułapki, a piana w sprayu dzięki której izolacja natryskowa Łódź jest możliwa nie jest wyjątkiem. Jednak dobrą wiadomością jest to, że problemy z pianą natryskową są na ogół rzadsze i łatwiejsze do przezwyciężenia przy odpowiednim planowaniu i realizacji.