Czy sporty wodne są bezpieczne? Szkoła windsurfingu Chałupy zapewnia, że tak!

Ogólnie rzecz biorąc, z nowoczesnym zestawem jest znacznie bezpieczniejsze niż we wczesnych latach projektowania latawców C. Dzięki dobrej instrukcji i rozsądnemu podejściu możesz jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko. Jednak zawsze będzie bardziej ryzykowne niż spacer na plaży w Chałupach.

Niektóre z powodów dla których bezpiecznej brać udział w zajeciach prowadzonych przez szkołę to: Profesjonalny doradca i linie latawca. Zawsze będziesz potrzebować tych mocnych, cienkich, śliskich sznurków łączących cię z latawcem. Mogą się zaplątać w rzeczy: ciebie, twoje kończyny, szyję, innych ludzi, łodzie, śmigła do łodzi itp. Podatność na środowisko. Nie masz łodzi. Nie masz deski z wystarczającą pływalnością, aby trzymać cię z dala od wody, chyba że poruszasz się szybko. Nie możesz dostać wiatru, chyba że wiosłujesz, jeśli wystąpi awaria sprzętu. Jesteś po prostu bardzo wrażliwy w porównaniu do żeglarza lub windsurfingu.

Latawce jakie używa szkoła windsurfingu Chałupy są fenomenalnie potężne i mogą wypychać cię na dziesiątki metrów w powietrze lub wzdłuż wody ze znaczną prędkością. Kontrola. Latawce są trudniejsze do kontrolowania i mają mniejszą redundancję niż jakikolwiek inny napęd oparty na wietrze. Przez nadmiarowość rozumiem, że jeśli coś pójdzie nie tak, istnieje prawdopodobieństwo, że nie będziesz już w stanie kontrolować latawca. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować bezpieczeństwo podczas kitesurfingu. Ucz się dobrze, zapoznaj się ze swoim zestawem, zachowaj go prawidłowo, nie używaj starych rzeczy, upewnij się, że wiesz, jak korzystać ze swoich zabezpieczeń i że działają, noś przyrząd do cięcia linii, odpowiednio czytaj pogodę, dobrze poznaj stronę, idź z kumplem itp. Jednak… Myślę, że najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego bezpieczeństwa, jest:

– Zanim zaczniesz zajęcia w miejscu jakim jest szkoła windsurfingu Chałupy i kitesurfingu, pogódź się z faktem, że być może będziesz musiał rzucić swój zestaw i nigdy więcej go nie zobaczysz. Latawiec uszkodzony lub wymykający się spod kontroli stanowi całkowitą odpowiedzialność. Może cię zranić lub zabić, a także ludzi wokół ciebie.

Zazwyczaj są dwa rodzaje bezpieczeństwa: depower i zanurzenie latawca w wodzie i całkowite odłączenie latawca. Są drogimi zestawami i naturalne jest to, że nie chce się ich całkowicie pozbywać. W nagłych wypadkach przekonasz się, że sytuacja jest możliwa do ratowania i możesz uratować siebie i latawiec. Chociaż może to być prawda, w sytuacji awaryjnej nie warto ryzykować – tego uczy szkoła windsurfingu Chałupy.