Czy bramy segmentowe zapewnią bezpieczeństwo?

Czy segmentowe bramy garażowe zapewnią bezpieczeństwo dla Twojego domu? Segmentowa brama garażowa jest bardzo solidną i trwałą konstrukcją, która zapewnia ogromny poziom bezpieczeństwa garażu i rzeczy. Bramy segmentowe są podzielone na sekcje, z których każda jest podnoszona i składana z powrotem na dach garażu wzdłuż ramy. Zwykle projekty te są otwierane elektronicznie, a zatem mają wewnętrzny system otwierania, który uniemożliwia potencjalnym intruzom oczywisty punkt ataku.

Do wyboru mamy jeszcze bramy garażowe rolowane. Podobnie jak w przypadku segmentowych bram garażowych, bramy rolowane zwykle nie mają oczywistego punktu wejścia, preferując zamiast tego wewnętrzny mechanizm otwierania, który jest ukryty dla potencjalnych intruzów. Jednak oba różnią się tym, że brama garażowa zajmie o wiele mniej miejsca w garażu niż brama segmentowa. Ale tylko dlatego, że zajmują mniej miejsca niż bramy segmentowe, niekoniecznie oznacza to, że są mniej bezpieczne niż bramy segmentowe. Przeciwnie, rolowane bramy garażowe składają się z warstw zachodzących na siebie materiałów, co oznacza, że ​​brama jest mniej lub bardziej nieprzenikalna z zewnątrz – dlatego idealnie nadaje się do zabezpieczenia garażu!

Czy lepsze są bramy segmentowe czy drzwi garażowe z zawiasami bocznymi? Niektórzy twierdzą, że bramy segmentowe to najlepsza opcja, podczas gdy inni uważają, że drzwi garażowe z zawiasami są najbardziej estetycznymi bramami garażowymi z tej listy – inni by się nie zgodzili. Jednak wszyscy możemy się zgodzić, że wyglądają, jakby mogli wytrzymać atak przymusowego wejścia. Ale chociaż same bramy nie złożone z segmentów mogą wyglądać na solidne, jeśli masz tylko jeden system zamykania, intruzi mogą łatwo uzyskać dostęp do garażu.