Chińskie zabawki hurtownia Gdynia

Kiedy przychodzą na myśl święta takie jak Boże Narodzenie, wszyscy myślimy o szczęśliwych chwilach rodzinnych wokół dużej choinki z zawiniętymi zabawkami, gotowymi do otwarcia dla dzieci, które czekały na nią cały rok. Jednak Boże Narodzenie nie byłoby takie samo bez branży żeglugowej, a na pewno branża żeglugowa nie byłaby taka sama bez Bożego Narodzenia. Sezon wakacyjny jest odpowiedzialny za znaczną część wysyłki, szczególnie w miesiącach poprzedzających. Światowy przemysł zabawkarski to przemysł wart miliardy złotych. Kraje o największej konsumpcji zabawek to Chiny i USA, a następnie odpowiednio Polska i Francja. Po rekordowej sprzedaży w ubiegłym roku w ciągu ostatniej dekady przemysł zabawek spodziewa się w tym roku wzrostu sprzedaży o 4,5%. Po tym wzroście sprzedaż zabawek z hurtowni w Gdyni osiągnie 21 miliardów złotych.

W 2015 r. statystyki wykazały, że polski import zabawek wyniósł 14,2 mld złotych, po wzroście o 12% w stosunku do 2013 r. Zdziwiłbyś się, gdy dowiedziałeś się, że import zabawek jest trzykrotnie wyższy niż w przypadku konsol do gier, mimo że w dzisiejszych czasach dzieci mogą krążyć wokół smartfonów lub tabletów.

Chociaż Święty Mikołaj mówi, że jego fabryka i zabawki hurtownia znajduje się gdzieś na biegunie północnym, tysiące mil stąd, wszystkie jego świąteczne elfy są tysiące mil stąd w Chinach. Na całym świecie rynek zabawek szacowany jest na około 120 miliardów złotych. Statystyki wskazują, że około 85% polskiego rynku zabawek i gier jest produkowanych i importowanych z Chin. Najważniejszym partnerem handlowym Polski są Chiny, których łączna wartość wymiany handlowej produktów jakimi są zabawki hurtownia Gdynia z Polską wynosi 590,4 mln złotych.

Jak już wiemy, zabawki hurtownia Gdynia to wielki biznes. W roku kalendarzowym średnia kwota polski wydana na dziecko na zabawki wynosi około 371 złotych. Produkty zabawkowe są zwykle używane przez dzieci, dlatego w wielu krajach obowiązują surowe zasady i przepisy. Poza tym podczas importowania zabawek występują inne problemy, które sprawiają, że jest to bardziej skomplikowane niż importowanie innych towarów, a oto kilka powodów, które pokazują, dlaczego:
1. Problem zgodności i bezpieczeństwa.
Największy problem to certyfikat i bezpieczeństwo. Różne kraje mają różne wymagane standardy dotyczące importowanych zabawek. Standardowy certyfikat CE jest zawsze wymagany przez amerykańską służbę celną i ochronę granic.
2. Kontrola przez chińskie służby celne.
Podczas eksportu do innych krajów zabawki hurtownia Gdynia muszą przeprowadzać kontrolę towaru – koszt jednego pojemnika wynosi 1200–1300 złotych. Jeśli wysyłasz za pomocą LCL, a koszt zależy od materiału i objętości zabawki, zwykle wynosi ona ponad 1020 złotych.
3. Problem naruszenia projektu.
Wiele fabryk lubi drukować znane postacie z animacji w swoich zabawkowych produktach. Na przykład, jeśli są dwie takie same torby szkolne – jedna ma wydrukowane stwory, a druga nie, to ta pierwsza może być sprzedana za wyższą cenę niż druga, a ludzie nadal wolą kupować pierwszą. Jeśli dostawcy nie uzyskają autoryzacji firmy animacyjnej (tantiemy), wszystkie zabawki z postaciami animowanymi mogą zostać naruszone. Twoje produkty zostaną zbadane zarówno przez chińskie służby celne, jak i zagraniczne organy celne.