Asystenci biura rachunkowego wykonują standardowe zadania księgowe i administracyjne dla grupy księgowych lub całego biura rachunkowego. Jest to pozycja o wysokiej widoczności, dająca pracownikowi możliwość interakcji z innymi na różnych poziomach wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Typowe zadania asystentów biur rachunkowych obejmują aktualizowanie ksiąg rachunkowych, śledzenie listy płac oraz przetwarzanie zobowiązań i należności. Można się również spodziewać, że będą wykonywać zadania administracyjne, takie jak śledzenie zapasów materiałów biurowych, odbieranie telefonów biurowych i powitanie przybywających gości. Księgowy Gdynia może również poprosić asystentów biura rachunkowego o pomoc w zadaniach takich jak tworzenie raportów lub wprowadzanie danych.
Biuro Statystyki Pracy w Gdyni nie śledzi wynagrodzenia asystentów biur rachunkowych, ale podobna pozycja sekretarzy i asystentów administracyjnych zarabia średnio 37 230 złotych rocznie, czyli 17,90 złotych na godzinę.
Specjalista księgowy Gdynia to profesjonalny urzędnik księgowy, który pracuje w roli administracyjnej, pomagając profesjonalnym księgowym w rutynowych codziennych zadaniach. Księgowy Gdynia jest zaznajomiony z podstawowymi zasadami rachunkowości, dzięki czemu jest w stanie wziąć na siebie większą odpowiedzialność za zadania księgowe niż inni pracownicy administracji.
Do typowych zadań specjalisty ds. księgowości i rachunkowości w Gdyni należy przygotowywanie i wydawanie faktur, prowadzenie baz danych rachunkowych oraz codzienne i miesięczne bilansowanie kont. Od osób pełniących tę rolę można oczekiwać regularnego audytu i analizy rachunków płatnych i należnych ich pracodawcy oraz współpracy z księgowymi Gdynia i innymi osobami przy specjalnych projektach.
Analitycy budżetowi tworzą, monitorują i raportują budżety dla swoich pracodawców. W zależności od wielkości firmy lub instytucji, dla której pracuje analityk budżetowy, może on być odpowiedzialny za budżetowanie dla jednego działu lub całej organizacji. Analiza budżetu przeprowadzona w tej roli jest podstawą planowania i podejmowania decyzji przez organizację, a zatem wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Osoby w tej roli śledzą, potwierdzają i weryfikują źródła wpływających środków i wydatków wychodzących, uzgadniają raporty wydatków i prognozują salda. Mogą też zostać poproszeni o pomoc w opracowaniu nowych systemów kontroli budżetu, więc zarządzanie bazą danych jest kolejnym ważnym aspektem pracy analityka budżetu. W niektórych organizacjach można oczekiwać, że analitycy budżetowi pomogą w zamówieniach.