Audyt prawny nieruchomości Warszawa to kompleksowa weryfikacja stanu prawnego nieruchomości, a także różnych aspektów i skutków prawnych jej nabycia lub przekazania. Wynikiem tej rewizji jest raport, w którym przedstawione są głównie zidentyfikowane nieprzewidziane sytuacje wraz z zaleceniami zespołu prawnego w celu ich rozwiązania. Aby odpowiednio przeprowadzić rewizję, należy wziąć pod uwagę dwie ważne kwestie: Kto jest odbiorcą zgłoszenia i jakie jest jego miejsce w planowanej transakcji, w celu dostosowania treści do jego zainteresowań. Jaka jest legalna działalność związana z nieruchomością, aby jak najlepiej określić konsekwencje jej przeniesienia lub nabycia oraz opracować najodpowiedniejsze klauzule dotyczące jej zarządzania. Po drugie, aby stworzyć audyt prawny nieruchomości Warszawa, trzeba będzie zebrać informacje z nieruchomości, a także podmiotów, które będą interweniować w transakcji.
Spółka przekazująca – w przypadku osoby prawnej – musi zapewnić zespołowi prawnemu dostęp do wszystkich dostępnych informacji dotyczących nieruchomości i samego podmiotu, aby audyt prawny nieruchomości Warszawa był kompletny. Cała dokumentacja i informacje, które są niedostępne, będą musiały zostać wypełnione, konsultując się z Rejestrami Publicznymi, Administracjami itp. Następnie, po zebraniu całej dokumentacji, powstanie raport, którego zawartość będzie koncentrować się głównie na:
Sytuacja firm interweniujących: czy stanowiska adwokatów i administratorów, którzy będą interweniować, są prawidłowo zarejestrowane, a firma nie znajduje się w żadnej szczególnej sytuacji, która mogłaby zagrozić transakcji.
Opis nieruchomości: sprawdź, czy publiczny opis rekordu odpowiada fizycznemu opisowi nieruchomości.
Akty własności: czy tytuły własności do nieruchomości będącej w posiadaniu sprzedającej części są prawidłowo zarejestrowane. Sytuacja miejska: jeśli chodzi o sytuację miejską, będzie to zależeć od rodzaju nieruchomości. W przypadku terenu objętego planowaniem urbanistycznym w raporcie zostaną omówione instrumenty rozwojowe, które mogą na niego wpłynąć, stan prac urbanizacyjnych itp. Prawa osób trzecich, umowy leasingu, status zawodowy, opłaty: umowy leasingu i uzgodnione w nich warunki mają kluczowe znaczenie dla nabywcy; nie tylko z punktu widzenia rentowności, ale także ze względu na wielkość zobowiązań, jakie leasingodawca przyjął w tych umowach, którym będzie podlegał nowy właściciel. Szczególnie ważne będzie również ustalenie, czy dzierżawcy posiadają, czy zrezygnowali z preferencyjnego prawa do nabycia w drodze pierwokupu lub wykupu.
Społeczność właścicieli: najbardziej istotna jest sytuacja zadłużenia, ponieważ ze względu na bezpośrednią odpowiedzialność kupujący może zaciągnąć ten sam dług. Należy również zapoznać się ze statutem Stowarzyszenia Właścicieli Domów w Warszawie w celu ustalenia, czy obowiązują jakiekolwiek ograniczenia dotyczące audytu prawnego nieruchomości Warszawa.